Прихисток для тих, хто тікає від війни: як у Дніпрі функціонує центр для тимчасового проживання евакуйованих людей з інвалідністю

09.04.2024

Прес-реліз

Завантажити

Кімнати для проживання самотніх евакуйованих людей старшого віку БФ “Схід SOS” допоміг облаштувати на базі Центру соціальної адаптації людей з інвалідністю “Океан Добра” у місті Дніпро на вулиці Щербаня у вересні 2022 року. Це місце стало справжнім прихистком для тимчасового перебування тих, хто тікає від війни. Міськвиконком Дніпра виділив приміщення, а фонд “Схід SOS” за підтримки Бунге, виробника “Олейна” в Україні, допоміг із закупівлею багатофункціональних ліжок, речей, потрібних для повсякденного проживання, побутової техніки тощо.

Прихисток приймає на певний період людей, яких команда фонду БФ “Схід SOS” евакуює з прифронтових територій. Це Херсон, Краматорськ, Бахмут, Костянтинівка, Ізюм, Авдіївка, Сєвєродонецьк, Слов’янськ та інші населені пункти України. З моменту свого існування шелтер дав прихисток 2500 переселенців і переселенок.

У так званих транзитних шелтерах проживають представники маломобільних груп населення, люди старшого віку та люди з інвалідністю, яких команди евакуації «Схід SOS» врятували з прифронтових населених пунктів. Вони залишаються тут, допоки команда, що опікується розселенням, шукає місця для постійного проживання та за потреби відновлює документи, оформляє соціальні виплати.

Станом на кінець листопада 2023 року в шелтері проживають 26 людей. З них 14 чоловіків та 11 жінок. Середній вік мешканця 50 років, найстаршому 95, а наймолодшій 12 років. Серед мешканців – 8 маломобільних осіб, в тому числі, двоє лежачих. На сьогодні 6 родин знайшли прихисток в шелтері.

Протягом останніх півроку евакуйовані залишаються у прихистку на тривалий час. Серед причин – повна або часткова відсутність документів, довготривале лікування, яке можна забезпечити і проконтролювати в Дніпрі, в тому числі, хірургічні операції та оформлення інвалідності. У працівників та мешканців прихистку немає впевненості, що це можливо реалізувати в інших місцях розселення людей. Крім того, в Дніпрі існує брак місць з доглядом за лежачими і маломобільними.

“Найприємніше в роботі, коли вдається допомогти людям у біді, і вони оговтуються, стають на ноги і починають рухатися, розвиватися, знаходять роботу чи йдуть навчатися”, – зазначила адміністраторка шелтера Ольга Прасіл-Ковальова.

В 2023 році до команди приєдналася мобільна бригада фонду: психологи, соціальні працівниці та юристи. Це дуже важлива допомога і розвантаження команди евакуації – раніше, окрім допомоги з виїздом із гарячих точок, вони також виконували зазначені функції. Завдяки шелтеру і його сервісам евакуація стала “повним циклом” допомоги евакуйованим, які не потребують перебування в спеціалізованому центрі для маломобільних або в стаціонарі, мають необхідність переночувати перед відправкою в інші міста, побути кілька днів або тижнів до розселення.

Для мешканців Центру це місце стало другим домом, де вони відчувають себе однією великою родиною і де їх зустрічають з теплом та турботою.

Від 24 лютого 2022 року фонд “Схід SOS” евакуював із прифронтових і деокупованих територій більше ніж 80 000 осіб, зокрема й понад 10 000 людей з інвалідністю та представників маломобільних груп населення, яких команда супроводжує у пошуку житла, допомагає відновити документи, отримати медичний супровід за потреби.

Записатися на евакуацію можна за номером гарячої лінії, що працює з понеділка по суботу (8:00-18:00): 0800 332 614.

Отримати консультацію можна й у месенджерах:

+38 099 710 48 72 (вайбер);

+38 096 108 60 48 (телеграм).

Назад